ANI- ANI / Galeria MD_S w Galerii Raczej 20.04.2013

Galeria MD_S w Galerii Raczej

20 kwietnia 2013, godz.19.00

Performance: 
Marcin Mierzicki
Kamil Moskowczenko
Tomasz Opania
Anna Rymarz
Maria Stożek, Szymon Wojtyła

Kuratorzy: Adam Grudzień i Łukasz Rachwalak

„Ani-Ani – czyli spekulacje, afirmacje i inne atrakcje”
Wystawa „Ani-Ani” to projekt przygotowany specjalnie dla Galerii Raczej.
Będzie to druga odsłona współpracy między Poznańską Galerią Raczej a Wrocławską Galerią MD_S i obejmuje prace z zakresu wideo, performance, czy pokazu prestigitatorskiego. Zaproszeni artyści zawładną, ucapią, przywłaszczą, posiądą i zdobędą przestrzenie galerii.
Nie tworzą oni jednej zwartej, pełnej wzajemnych przepływów grupy. Na dobrą sprawę we Wrocławiu nie istnieje żaden ani akademicki ani niezależny ośrodek, konsekwentnie skupiający działania typu Performance, jak np. Instytut Sztuki Wyspa w Gdańsku czy wieloletnia tradycja pracowni prof. Kowalskiego w Warszawie. Wrocław zdaje się za to być miejscem wolnych elektronów performatywnych spotykających się nad wyraz sporadycznie i niestety aefektywnie, nudno i wyabstrahowanie. Bywały lata kiedy Wrocław przyniósł sztuce polskiej dużo ciekawsze postawy niżli próżno poszukiwane eksperymenty młodych postgniewnych. By uniknąć jednak tautologii wspomnimy, że wystawa będzie mieszanką niezłego błota z dobrze zainwestowanym złotem.
„Próbując odnaleźć i określić swoją pozycje i stosunek do akcji wszelkiego typu- stajemy się zrezygnowani i pozbawieni wszelkiej zewnętrznej motywacji. Nasze ciała wyzbyte aktywności fizycznej stają się symbolami degradacji wartości dla performera. Aktualna demobilizacja w cudownym i pięknym świecie! Uwikłani w symbole i sytuacje znowu kończymy z niczym. Często nawet bez puenty”

tekst: Adam Grudzień i Szymon Wojtyła

Foto: Anna Raczyńska

%d blogerów lubi to: